Za tmy

Autor: Eva Lacová | 28.12.2015 o 23:15 | (upravené 28.12.2015 o 23:27) Karma článku: 4,48 | Prečítané:  208x

Ani tento raz sa tomu Zuza nevyhla. Fero jej šľahol päsťou a ona dopadla hlavou na modrobiele kachličky.

Zo Zuzinho prijatia na výšku nebol Fero nikdy nadšený. „Budeš sa tam len kurviť!,“ prízvukoval jej vyčítavo vždy, keď odchádzala na internát. Index zaplnený známkami, ktoré signalizovali koniec skúškového, v jej prípade úspešne, neznamenal nič. Aspoň pre Fera nie. Zabuchol dvere od kúpeľne, z vrecka nohavíc vybral krabičku cigariet a jednu si zapálil.

Ulice mesta boli prázdne. Všade vládlo prítmie. Zuza mala pocit, akoby jej kroky niekto sledoval. Zakaždým keď nabrala odvahu a obzrela sa, nevidela nič, len tiene. Zanedbaná železničná stanica bola pre (ne)romantickú noc ako stvorená. Bolo jej jasné, že na najbližší vlak si počká niekoľko hodín. Jedna miestnosť, štyri lavičky, holé steny a prepážka, pri ktorej nikto neúradoval. Na jednej z lavičiek sedel muž. Na sebe mal dlhý čierny plášť. Hlavu sklonenú a zahalenú v kapucni. Lampa na strope pár krát preblikla. Bolo jasné, že za pár hodín sa miestnosť ponorí do tmy. Zuza sa oprela o hrejúci radiátor a zrakom lúštila nápisy na stene. Nakoniec svoj pohľad opäť sústredila na neznámeho, zrejme spiaceho muža. Tvár mal aj naďalej zahalenú v hlbokej tme. Premkol ju zvláštny pocit. Zvierala ju zvedavosť, ktorú sa v okamžiku, ako vo väčšine situácií, rozhodla uhasiť. Urobila krok vpred. Pomaly, najpomalšie ako vedela a v najväčšej tichosti, len za zvuku vlastného dychu sa približila k objektu svojho záujmu. Stála pred ním, hľadela na sklonenú tvár, schovanú v tieni. Načiahla rozstrasenú ruku. Svetlo na strope sa v tom momente rozbzučalo a miestnosť sa náhle ponorila do tmy. Zuza kričala z plných pľúc. Jej ruka sa zvíjala od bolesti.

Otvorila oči. Ešte stále tma a ticho. Vnímala zrýchlený pulz svojho srdca. Na dlani pravej ruky, sa jej rozlievalo teplo. Pokúsila sa privrieť ju, no v okamihu pocítila prudkú bolesť. Urobilo sa jej nevoľno. Nevládala sa pohnúť. V hlave sa ozývala nepríjemná bolesť. Ľavou rukou prechádzala po kachličkách. Ešte stále vnímala ich chlad. V tme nahmatala črepy  z pohára, ktorý pri páde držala v ruke. V ústach mala sucho. Ležala tam možno hodinu, dve alebo aj tri. Zakrvavenú ruku si priložila na prsia, druhú využila ako  oporu. Zhlboka sa nadýchla a pomalými pohybmi sa  pokúsila vstať.  Zakrvavenou rukou nahmatala umývadlo. Po chvíli stála na vlastných. Urobila malý krok vpred. Do nohy sa jej zaryli črepy z pohára. Z hrdla sa jej ozýval mohutný výkrik. Klesla naspäť na zem, rukami si zvierala zakrvavenú nohu.  V zámke zaštrngotali kľúče.  Dvere od kúpeľne sa rozleteli. Zuza nestačila čokoľvek povedať. Fero ju zdrapil za vlasy a ťahal. Nepovedal ani slovo. Zuza kričala, no zdalo sa, že Fero je opäť raz pri chuti. Na modrobielych kachličkách sa do nasledujúceho večera vynímali krvavé škvrny. Až kým nebola Zuza schopná zmyť z nich všetku špinu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mesačnú dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

DOMOV

Plavčan zostane ministrom do konca augusta

SNS neodpovedala, či je za otáľaním vyčkávanie na koaličnú radu.

ŠPORT

Sú senzáciou našej ligy, za odmenu mávajú opekačky

FC Nitra prekvapuje a je na čele Fortuna ligy.


Už ste čítali?